Metoda najmniej inwazyjna dla karoserii naszego samochodu, nie niszczy lakieru, tak jak polerka mechaniczna. Można się jej łatwo nauczyć. Aby przystąpić do ręcznego polerowania auta, należy wpierw je dokładnie umyć, usunąć z niego wszelkie zabrudzenia. Resztek zanieczyszczeń można się pozbyć poprzez gliknkowanie. Przecieramy auto glinką do lakieru. Po zakończeniu tego etapu należy raz jeszcze umyć auto, a następnie osuszyć je. Glinkowanie jest o tyle ważne, że pozwala dokładnie przygotować czystą powierzchnię auta do pokrycia pastą polerską. Dobrze jest użyć w pierwszej kolejności pasty o najmniejszej ścieralności.
Polerowanie auta
Kiedy nasze auto jest już dokładnie umyte i osuszone, należy wykorzystać taśmy do zabezpieczenia plastiku, chromów i reflektorów przed smugami, jakie mogłyby pozostać po użyciu pasty polerskiej. Polerowaniu bowiem podlega tylko metalowa część karoserii auta. Polerowanie auta należy rozpocząć od użycia miękkiego pada (miękkiej nakładki polerskiej) i pasty o mniejszej ścieralności. Wpierw polerujemy karoserię na niewielkiej powierzchni. Proces polerowania dobrze jest sobie rozłożyć na poszczególne panele auta, 4 czy 5, np. przód auta, tył, boki, dach. Pozwoli nam to lepiej kontrolować polerkę i nie pominąć żadnego fragmentu powierzchni karoserii. Po dokładnym wtarciu pasty, następnie używamy ściereczki z mikrofibry do starcia nadmiaru pasty polerskiej pozostałej na powierzchni samochodu. Należy pamiętać o tym, że na początku używamy padów i past o mniejszej ścieralności, a dopiero wtedy, kiedy efekt polerowania nas nie zadawala, nadal widzimy rysy na lakierze, wtedy dopiero korzystamy padów i past o większej ścieralności, które są bardziej inwazyjne i pozwalają pozbyć się głębszych rys na lakierze.
Zalety ręcznego polerowania auta
Ręczne polerowanie auta to proces pracochłonny, wymaga dokładności i cierpliwości z naszej strony. Pracujemy etapami i obserwujemy efekty naszej pracy. Zaletą tego sposobu polerowania jest to, że może go przeprowadzić każdy posiadacz auta. Polerowanie ręczne nie jest skomplikowane, trzeba tylko rozłożyć sobie go na etapy oraz dokładnie i konsekwentnie realizować każdy z nich. Materiały w postaci glinki, padów, past, które są niezbędne do ręcznego przeprowadzenia polerowania, nie są kosztowne. Jeżeli prawidłowo przejdziemy przez wszystkie etapy polerki, efekt może być bardzo zadowalający, a my w pełni usatysfakcjonowani.
Polerowanie jest o tyle istotne, że wykonuje się je przed woskowaniem auta. Woskowanie będzie wówczas skuteczne i przyniesie zamierzony rezultat, kiedy powierzchnia auta będzie dokładnie wypolerowana. Polerowanie nie może być jednak zbyt często przeprowadzane. Jest to jednak metoda inwazyjna w pozbywaniu się rys na lakierze Zbyt często stosowana może się przyczynić do zbyt dużego starcia lakieru. Należy je wykonywać wtedy, kiedy estetyka karoserii naszego auta daje wiele do życzenia: auto wygląda na stare i porysowane i nie prezentuje się dobrze. Polerowanie wykonujemy raz na jakiś czas.
Więcej o polerowaniu auta: https://motoweb.com.pl/uratuj-swoja-karoserie-przy-pomocy-pasty-polerskiej-jak-wypolerowac-samochod/
Podobne artykuły
Dzisiejszy wybór
Moda
Jak wybrać idealną piżamkę damską?
Dobór odpowiedniej piżamy może mieć znaczący wpływ na jakość snu i komfort noszenia. Piżamka damska, mimo że jest elementem garderoby,…
Torebki zimowe – jak wybrać idealny model na chłodniejsze dni?
Zima to czas, kiedy nasza garderoba wymaga specjalnych dodatków, które nie tylko uzupełnią stylizację, ale także zapewnią nam komfort w…
Sweter męski w serek i spodnie wizytowe – jak stworzyć stylową i elegancką stylizację?
Sweter męski w serek oraz spodnie wizytowe męskie to idealne połączenie dla mężczyzn, którzy cenią sobie elegancję, a jednocześnie wygodę….
Buty Brinkmann – idealne połączenie stylu i komfortu w domowym obuwiu
Wybór obuwia domowego ma duży wpływ na nasz codzienny komfort, a marka Brinkmann doskonale to rozumie. Specjalizując się w produkcji…
Jak wybrać odpowiednie buty myśliwskie?
Wybór odpowiedniego obuwia na polowanie jest kluczowy, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo w trudnych warunkach terenowych. Buty myśliwskie muszą spełniać…