Popularne

Artykuł

Dziecko

Tory przeszkód na plac zabaw atrakcyjnym sposobem na zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu

Tory przeszkód na plac zabaw atrakcyjnym sposobem na zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu

Place zabaw to najchętniej odwiedzane miejsca przez dzieci w każdym wieku. Współcześnie projektowane miejsca do zabawy to nie tylko podstawowe elementy, takie jak huśtawka, piaskownica czy zjeżdżalnia. To również bujaki, trampoliny, domki, zjazdy linowe, czy małpie gaje. Dobrze przemyślane, odpowiednio dobrane tory przeszkód na plac zabaw mogą zaoferować najmłodszym nie tylko dobrą zabawę, ale wszechstronny rozwój, zarówno fizyczny, jak i umysłowy.

Place zabaw – w przedszkolu, na podwórku, w domu lub pod sklepem

Plac zabaw to element tzw. małej architektury, służący do zapewnienia dzieciom czynnej rozrywki. Dzieci nie tylko przebywają na świeżym powietrzu, ale poprzez zabawę ćwiczą ogólną sprawność, a także nabywają umiejętności społeczne. Place zabaw są dostępne w miejscach publicznych: przy szkołach, przedszkolach, na osiedlach mieszkaniowych, ale również na podwórkach przy domach osób prywatnych. Mogą również stanowić ważny element marketingowy dla firm, których grupą docelową klientów są osoby z dziećmi: sklepów, deweloperów, punktów usługowych czy restauracji. Im bardziej atrakcyjne tory przeszkód na plac zabaw, tym więcej dzieci będzie zachęcało rodziców do ponownych odwiedzin.

Na co zwracać uwagę, wybierając tory przeszkód na plac zabaw?

Torów przeszkód na place zabaw jest wiele. Żeby dokonać wyboru, w pierwszej kolejności należy określić wiek dzieci, które będą najczęściej korzystać z urządzeń. Dla młodszych dzieci, ze względu na bezpieczeństwo, dedykowane są niższe, mniej skomplikowane elementy. W szkołach, gdzie tor przeszkód na plac zabaw może być elementem ćwiczeń WF, należy wybrać urządzenia do balansowania, przeskoków, wspinania się, lub zwisania. Uniwersalne konstrukcje, zawierające zarówno ściankę wspinaczkową, liny, drabinki, podesty, jak i rury sprawdzą się w miejscach publicznych, w których można spotkać dzieci w różnym wieku.

Tor przeszkód na placu zabaw – rozwój nie tylko fizyczny

Możliwość aktywnego ćwiczenia, duża różnorodność przyrządów, konieczność skupienia się podczas pokonywania kolejnych przeszkód sprawiają, że na prawidłowo zaprojektowanym placu zabaw dzieci nigdy nie będą się nudzić. Tory przeszkód na plac zabaw zapewniają nie tylko dobrą zabawę. Pozwalają dzieciom ćwiczyć koordynację ruchową i równowagę, ale również koncentrację i spostrzegawczość. Dzieci mogą wyzwolić swoją kreatywność, proponując własne sposoby wykonywania ćwiczeń na poszczególnych urządzeniach, rywalizować ze sobą i urządzać liczne zabawy i konkursy. Postawienie obok klasycznych przyrządów toru przeszkód na placu zabaw sprawia, że obiekt jest chętniej odwiedzany zarówno przez dzieci, jak i ich opiekunów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *