Sylwia Gliwa
logotyp portalu podepnij.plSylwia Gliwa

 Ukończyła Akademię teatralną w Warszawie, gdzie w dyplomową kreację wcieliła się w rolę Soni w sztuce Płatonowa. Reżyserem spektaklu była Agnieszka Glińska. Jednak debiut aktorki miał miejsce już rok wcześniej. W 2000 roku zagrała Katię Barbarzyńskich, których reżyserem jest również Glińska. Gliwa współpracowała z Glińską także w 2002 roku, kiedy to wystawiona była sztuka Bambi di Praga. Dwa ostatnie spektakle miały miejsce w Teatrze Nowoczesnym w Warszawie.
 
11/z8015921Qdel” Gliwa i Borys Szyc” />
 
Kariera Sylwii Gliwy opiera się jednak głównie na telewizji. Swoje pierwsze kroki stawiała w małych rolach w serialach takich, jak Klan, gdzie miała swój debiut telewizyjny, Na dobre i na złe czy Kasia i Tomek. Punkt zwrotny w karierze Sylwii miał miejsce wraz z przyjęciem propozycji gry w serialu Na Wspólnej, który emitowany jest przez stację TVN. Tam wcieliła się ona w rolę Moniki Zięby.
Sylwia zagrała również kilka ról na dużych ekranach kinowych. Można ją było zobaczyć między innymi w Karol. Człowiek, który został papieżem oraz Chopin. Pragnienie miłości.


11/SylwiaGliwaSzymonfot3533859del” Sylwia Gliwa i Szymon Panecki” />
 
Również spektakle Teatru Telewizji nie są Sylwii obce. Na początku swojej Kariery, Sylwia zagrała w Operze mydlanej, której reżyserem jest Ryszard Bugajski. Aktorka grała również w spektaklach Władysława Kowalskiego: Śmierć za śmierć, czyli dobry chłopiec oraz Odszkodowanie, gdzie stanęła u boku Andrzeja Chyry oraz Dominiki Ostałowskiej.
Innym dorobkiem Sylwii Gliwy jest uczestnictwo w reklamach oraz teledysku Formacji Nieżywych Schabów.
982

Zobacz też:

Sweet Rebels, Gienek Loska, De Pe w X-Factor
Cichopek wylądowała na dywaniku - KAPRYSIŁA!
Michał Wiśniewski ma nową fryzurę. Kto za tym stoi?
tło do oceny artykułu Opublikowany Listopad 24, 2011 by   ·   Bez komentarza

Ostatnie plotki:

ZOBACZ TO:

Przechwytywanie

Polub nas!

HOT !!!

doda atakuje szychowskiego

Doda ostro o Szychowskim i Nergalu!

Dorota Rabczewska tuż przed świętami postanowiła dowalić swoim byłym. W ciągu jednego tygodnia postanowiła wyznać, co sądzi o ...

Jak wyglądała „Wigilia” na deptaku w Radomiu? (VIDEO)

Filmik pozostawiamy bez komentarza.  
michał wiśniewski atakuje femme

Wiśniewski do Femme: Zabiłaś ojca, zabijesz córkę, zabijesz siebie!!!

Głupio tak pisać plotkę po plotce o tym samym człowieku. A jednak, Michał Wiśniewski dziś pojechał na maksa ...

> <