Małgorzata Kożuchowska
logotyp portalu podepnij.plMałgorzata Kożuchowska

Urodzona w 27 kwietnia 1971 roku we Wrocławiu Małgorzata Kożuchowska jest polską aktorką. Swoje dzieciństwo spędziła w Toruniu. Rok 1994 był dla niej ważnym z racji ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczęła swoją współpracę z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, zaś od 2005 roku jest aktorką Teatru Narodowego.

Małgorzata Kożuchowska znana jest z wielu ról filmowych oraz telewizyjnych. Do najważniejszych z nich można zaliczyć Kiler, Kiler-ów 2-óch czy jeden z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej, M jak miłość. Aktorka może się również pochwalić wieloma nagrodami. Dwa lata z rzędu, w 2004 i 2005 roku, otrzymała nagrodę Złotej Kaczki w kategorii Najlepsza aktorka. Dwa lata z rzędu otrzymała również nagrodę Telekamery (również lata 2004 i 2005), natomiast w 2006 otrzymała nominację do tej nagrody.

W mieście, gdzie się wychowywała otrzymała specjalne wyróżnienie w Alei Gwiazd na toruńskim Rynku Staromiejskim, gdzie w 2004 roku odsłoniła drugą „katarzynkę”, a Międzyzdrojach ma swój odcisk w Promenadzie Gwiazd.  Małgorzata Kożuchowska jest również utalentowana wokalnie. 2006 rok był rokiem, gdy ukazała się na rynku jej płyta W futrze. Została ona nagrana wspólnie z formacją Futro. Płyta ukazała się wraz z magazynem ELLE, a patronat nad wydawnictwem objęło Radio PiN. W roku po konflikcie z Iloną Łepkowską, zakończyła pracę w serialu M jak Miłość. Śmierć bohaterki granej przez Gosię, Hankę Mostowiak obejrzała rekordowa liczba widzów – 8,5 mln. Obecnie aktorka gra w serialu Rodzinka.pl u boku Tomasza Karolaka.

Małgorzata Kożuchowska udziela się również społecznie. Od 2007 roku jest ambasadorem Fundacji Mam Marzenie. Prywatnie jest żoną Bartłomieja Wróblewskiego, którego poślubiła 30 sierpnia 2008 roku.

Zobacz też:

Pies Kory denerwuje pracowników show!
Doda o Sablewskiej: Wylansowała sie na nas!
Sablewska wystąpi w reklamie kosmetyków!
tło do oceny artykułu Opublikowany Listopad 24, 2011 by   ·   Bez komentarza

Ostatnie plotki:

ZOBACZ TO:

Przechwytywanie

Polub nas!

HOT !!!

doda atakuje szychowskiego

Doda ostro o Szychowskim i Nergalu!

Dorota Rabczewska tuż przed świętami postanowiła dowalić swoim byłym. W ciągu jednego tygodnia postanowiła wyznać, co sądzi o ...

Jak wyglądała „Wigilia” na deptaku w Radomiu? (VIDEO)

Filmik pozostawiamy bez komentarza.  
michał wiśniewski atakuje femme

Wiśniewski do Femme: Zabiłaś ojca, zabijesz córkę, zabijesz siebie!!!

Głupio tak pisać plotkę po plotce o tym samym człowieku. A jednak, Michał Wiśniewski dziś pojechał na maksa ...

> <