Edyta Górniak
logotyp portalu podepnij.plEdyta Górniak

Edyta Górniak urodziła się w Ziębicach 14 listopada 1972 roku. Edyta ma romskie korzenie. W wieku 5 lat odszedł jej ojciec. Jednak już w wieku 17 lat miała swój debiut, kiedy to wystąpiła w programie Śpiewać każdy może Zbigniewa Górnego. Jej pierwszy wielki występ odbył się na deskach Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie jej piosenka Zły chłopak otrzymała wyróżnienie. Stało się to dla niej odpowiednim powodem, aby przerwać swoją naukę w szkole ogrodniczo-pszczelarskiej w Kluczborku.

Jej wielkim sukcesem okazało się uczestnictwo w polskiej wersji musicalu Metro, w którym występowała przez kolejne 4 lata. Innymi musicalami, w których brała udział, to Do grającej szafy grosik wrzuć oraz Brel. Olbrzymi przełom w karierze Edyty Górniak, miał miejsce w 1994 roku. Wówczas była ona pierwszą polską artystką, która wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jej piosenka To nie ja (Once in a lifetime) zajęła wówczas drugie miejsce, co jest najlepszym polskim wynikiem w tym właśnie konkursie. Piosenka ta bardzo pomogła artystce. Dzięki niej, Edyta podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią ORCA, który odniósł olbrzymi sukcesów również w krajach Europy Zachodniej: Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. W związku z Darkiem Krupą artystka ma syna Allana.

Obecnie Edyta Górniak planuje wydać płytę, której premiera odbędzie się w drugiej połowie roku. Została również twarzą nowej linii kosmetyków Soraya. Artystka wzięła także udział w polskiej edycji Tańca z gwiazdami, gdzie zajęła 3 miejsce tańcząc razem z Janem Klimentem.

Nie dawno diwa, rozstała się z menedżerką Mają Sablewską. Oficjalnym powodem rozstania było pójście Mai do programu X-Factor.
373

Zobacz też:

Kammel marzy o powrocie do TVP2?
Martyna Wojciechowska - lubi nie ogolone klaty!
Nergal ZNOWU prowokuje!
tło do oceny artykułu Opublikowany Listopad 24, 2011 by   ·   Bez komentarza

Ostatnie plotki:

ZOBACZ TO:

Przechwytywanie

Polub nas!

HOT !!!

doda atakuje szychowskiego

Doda ostro o Szychowskim i Nergalu!

Dorota Rabczewska tuż przed świętami postanowiła dowalić swoim byłym. W ciągu jednego tygodnia postanowiła wyznać, co sądzi o ...

Jak wyglądała „Wigilia” na deptaku w Radomiu? (VIDEO)

Filmik pozostawiamy bez komentarza.  
michał wiśniewski atakuje femme

Wiśniewski do Femme: Zabiłaś ojca, zabijesz córkę, zabijesz siebie!!!

Głupio tak pisać plotkę po plotce o tym samym człowieku. A jednak, Michał Wiśniewski dziś pojechał na maksa ...

> <