Doda - Dorota Rabczewska
logotyp portalu podepnij.plDoda – Dorota Rabczewska

Doda jedna z największych skandalistek polskiej sceny muzycznej, urodziła się w Ciechanowie 15 lutego 1984 roku. Rozpoczęła karierę w wieku 16 lat z zespołem Virgin, z którym związana była do 2007 roku. W tym samym roku wydała też swoją pierwszą solową płytę, której sprzedaż pozwoliła jej osiągnąć miano platynowej.

Warto jednak spojrzeć na początki Dody. Swój pierwszy publiczny występ miała na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Ciechanowie podczas Mini Listy Przebojów. Miało to miejsce 9 maja 1992 roku. 2 lata później wystąpiła na Gali Ciechanowskiej z zespołem Funny. 1996 rok przyniósł Dorocie początki występów w telewizji, gdzie wystąpiła w programie stacji Polsat – Powitanie Lata w Gdańsku. Jej droga do sławy zahaczyła także o sporty lekkoatletyczne. Jednym z jej sukcesów jest brązowy medal zdobyty na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 100 metrów.

2000 rok przyniósł wiele zmian. Dorota Rabczewska wybrana została na wokalistkę zespołu Virgin, z którym już 2 lata później wydała debiutancki album. Kolejny album, który został wydany w 2004 roku przyniósł takie hity jak Dżaga czy Nie zawiedź mnie. Największym przebojem została piosenka Znak pokoju, która została uhonorowana Słowikiem Publiczności podczas Sopot Festival w 2005 roku.
1 stycznia 2007 roku pojawiła się informacja o zakończeniu działalności zespołu Virgin. Wówczas Dorota Rabczewska rozpoczęła solową karierę, która trwa do tej pory.

Doda została obdarzona olbrzymią ilością nagród. Telekamery, Bursztynowy Słowik, wyróżnienia w plebiscycie VIVA Comet, Złote Dzioby i wiele innych.
Rabczewska była do tej pory związana z Radkiem Majdanem i Adamem Darskim – Nergalem. Wszystkie jej dotychczasowe związki kończyły się w burzliwy sposób.
374

Zobacz też:

Wojewódzki widziany z Czartoryską i z pewną blondynką
Wylądowali na dywaniku PRZEZ NERGALA!
Maja Sablewska o planach Edyty Górniak
tło do oceny artykułu Opublikowany Listopad 24, 2011 by   ·   Bez komentarza

Ostatnie plotki:

ZOBACZ TO:

Przechwytywanie

Polub nas!

HOT !!!

doda atakuje szychowskiego

Doda ostro o Szychowskim i Nergalu!

Dorota Rabczewska tuż przed świętami postanowiła dowalić swoim byłym. W ciągu jednego tygodnia postanowiła wyznać, co sądzi o ...

Jak wyglądała „Wigilia” na deptaku w Radomiu? (VIDEO)

Filmik pozostawiamy bez komentarza.  
michał wiśniewski atakuje femme

Wiśniewski do Femme: Zabiłaś ojca, zabijesz córkę, zabijesz siebie!!!

Głupio tak pisać plotkę po plotce o tym samym człowieku. A jednak, Michał Wiśniewski dziś pojechał na maksa ...

> <